Kam za umením v Lipsku?

Lipsko je miesto, kde žili a pracovali vynikajúci skladatelia máte možnosť nasledovať túto hudobnú stopu a preskúmať miesta očarujúcej hudobnej minulosti. Okrem toho vás pozýva aj na zaujímavé umelecké veľtrhy.

Lipsko aj dnes píše hudobnú históriu. Dokonalý zážitok z hudby si môžu prísť fanúšikovia vychutnať do koncertnej sály Gewandhaus alebo do Opery, prípadne do kostola sv. Tomáša. Mnoho muzeálnych dokumentov zachytáva a poukazuje na bohaté hudobné dedičstvo mesta. Každý rok sa v meste koná veľké množstvo festivalov. Festivaly ako Gotická vlna, či Jazz Festival. Mesto priťahuje aj fanúšikov alternatívnych hudobných štýlov.

Lipsko je však ešte viac než len centrum pre milovníkov hudby. Konajú sa tu aj zaujímavé veľtrhy. Od roku 2005 sa všetci priatelia umenia stretávajú na veľtrhu Grassimesse a na festivale dizajnu. Zabaviť sa môžete prísť na Európsky festival humoru a satiry, tzv. Lachmesse. A nezabúdajte hlavne na obľúbený tradičný Lipský knižný veľtrh, ktorý sa po roku 1989 premiestnil do novo vybudovaného veľtržného areálu.