Priľahlé ostrovy

V Benátskej lagúne sa nachádza asi 118 väčších a menších ostrovčekov. Medzi niektorými ostrovmi vznikli mosty, čo vytvára zaujímavé prepojenie a kompozíciu osídlenia. Letisko Bratislava ponúka pravidelné linky do Benátok a ľahko sa dajú zohnať výhodné akciové letenky. Vyberte sa spoznávavať krásy benátskej lagúny.

Tajuplný ostrov San Michele

San Michele je naozaj neobvyklý ostrov, kam väčšina turistov nikdy nezavíta. Tento ostrov slúži ako benátsky cintorín. Je to vlastne cintorín, ktorý pláva na vode. Ostrov obklopuje vysoký múr, čo môže pôsobiť trochu strašidelne. Ak ste lovci netradičných zážitkov, určite sa vydajte na San Michele.

Na ostrove sa okrem hrobov nachádza aj pár iných budov. Sú to predovšetkým kostoly a chrámy. Najznámejší rímskokatolícky kostol sa volá rovnako ako samotný ostrov, San Michele. Jeho architektom bol Mauro Codussi a bol postavený v roku 1469 z nádherného bieleho kameňa. Dokonca môžeme povedať, že sa jedná o prvú renesančnú stavbu v Benátkach.

Murano

Ostrov Murano tvorí skupina ostrovov, ktoré sú vzájomne prepojené mostami. V roku 1291 sa sem kvôli vysokému nebezpečenstvu požiarov museli z mesta presťahovať sklenári s pecami. Od tej doby je Murano centrom sklenárskeho priemyslu. Väčšinu turistov láka navštíviť ostrov kvôli sklu. Nachádza sa tu aj Museo Vetrario (zeum skla), kde môžete vidieť prenádhernú zbierku starého skla. Murano sa pýši aj architektonickým skvostom - Basilica dei Santi Maria e Donato

Burano

Burano je najpestrejší ostrov, ktorý je charakteristický šikmou kostolnou vežou a farebnými domčekami (najznámejší je Casa Bepi) pozdĺž kanálov. Ostrov je domovom rybárov, krajčírov a cukrárov. Loďky a siete tu zazriete aj dnes.

Torcello

Ostrov je preslávený najstaršou stavbou - katedrála Santa Maria dell’Assunta z roku 639. V katedrále môžete nájsť jedny z najkrajších mozaík. Tento ostrov je osídlený už od 5. storočia, napriek tomu má dnes veľmi málo obyvateľov.

ostrov Burano Benátky