Ostrov Mallorca

Ostrov Mallorca (Malorka) patrí do Baleárskych ostrovov, ktoré sú súčasťou Španielska. Ostrov je od pevniny vzdialený 200 km. Má rozlohu 3640 km2 a žije tam 778 000 obyvateľov, z ktorých polovica žije v hlavnom meste Palma de Mallorca.

Mallorcaje veľmi slnečný ostrov. To potvrdzuje aj fakt, že tu svieti slnko viac ako 300 dní v roku. Na jar sa priemerná teplota vody pohybuje okolo 19°C a teplota vzduchu okolo 25°C. ak sa sem vydáte v lete, nemusíte sa báť obzvlášť vysokých teplôt. Mallorca nepatrí medzi suché ostrovy s vysokými teplotami. V lete sa teplota vyšplhá na  30°C a teplota vody dosahuje 25°C.

Mallorca je známa krásnym priezračným morom ale aj rozmanitou prírodou. Na ostrov nájdete voľne rásť napríklad pomarančovníky, olivovníky a figovníky.

Domácim jazykom na Mallorce je španielčina alebo katalánčina. Najlepšie sa tu však dohovoríte angličtinou a nemčinou.

Morská voda na Mallorce je veľmi bohatá na minerály a vitamíny. To znamená, že alergici určite nebudú mať žiaden problém, a tak isto je veľmi prospešná pri liečbe ekzémov. Na ostrove sa oplatí stráviť dlhší čas. Hovorí sa, že si prvý týždeň dovolenky zvykáte na nové prostredie a od druhého týždňa vaše telo začne naplno využívať liečivé účinky morskej vody a vzduchu.

Malorka