Čo vidieť v Kolíne

Kolín je štvrté najväčšie mesto Nemecka a zároveň jedno z najstarších. Je to hlavné mesto karnevalov a sídli tu najstaršia z európskych tovární na výrobu parfumov.

Dominantou mesta je Kolínska katedrála, ktorej stavba trvala viac ako šesť storočí. Táto stavba je treťou najvyššou katedrálou sveta a nachádza sa v nej najväčší funkčný zvon - Peter. Sídli tu tiež jedna z najstarších parfumérií sveta, v ktorej sa okrem iného vyrába i slávna kolínska voda Eau Cologne.

V meste sa nachádza množstvo historických stavieb, vrátane krásnych kostolov, ktorých je spolu dvanásť. Prídu si tu na svoje všetci milovníci umenia a kultúry. Môžete si vybrať niektoré zo štyridsať múzeí a viac ako stodesať galérií. Tu je zoznam miest, ktoré by ste v Kolíne mali navštíviť:

Kolínska katedrála

Gotická katedrála je najväčším symbolom mesta. Stavala sa viac ako 600 rokov. Je vysoká 157 metrov, vďaka čomu patrí k najveľkolepejším stavbám v Európe. Katedrála je sídlom biskupa a patrí k najviac navštevovaným miestam v Nemecku.

Múzeum čokolády

Toto múzeum je venované tej najlahodnejšej čokoládovej pochúťke. V múzeu sa nachádza aj malé tropikárium, kde môžete vidieť ako rastú kakaové bôby. Najobľúbenejšou atrakciou je tri metre vysoká fontána so stekajúcou čokoládou. V obchodíku si môžete zakúpiť rôzne druhy čokolády a praliniek.

Pivná záhrada v Aachener Weiher

Obľúbená pivná záhrada sa nazýva Garten a nachádza sa v Aachener Weiher. Ponúka výnimočnú panorámu, v ktorej si môžete dopriať oddych a tiež vynikajúce jedlo.

Lindenthaler Tierpark

Tento park pripomína tradičnú zoo, avšak zvieratá tu majú oveľa rozsiahlejší priestor. Má približne dvadsať akrov a nachádza sa tu viac ako päťsto druhov zvierat. Niektoré zo zvierať si môžete i pohladiť a nakŕmiť.

Ludwig múzeum

V tomto múzeu nájdete diela od významných umelcov ako Picasso, Salvador Dalí alebo Roy Lichtenstein. Stavba pochádza z roku 1976 a na prvý pohľad zaujme svojou nezvyčajnou konštrukciou z kovu a skla.

Augustusburg a palác Falkenlust

Asi 30 minút južne od Kolína v mestečku Brühlu sa nachádza prekrásny veľký park s dvoma zámkami. Zámky slúžili ako letné sídlo pre šľachtu.

Kolín nad Rýnom