Severná strana Dublinu

Turistické centrum, pošty, pamätník Svetla a mnoho ďalších pamiatok nájdete ulici O'Connell Street.

Pamätník - Spire je dominantou mesta, ktorý stojí na mieste Nelsonovho pamätníka. Ten zničila v roku 1966 IRA a do roku 2003 bolo toto miesto prázdne. V roku 2003 tu postavili mohutný pamätník, ktorý je označený za najväčšiu sochu na svete.

Na severe mesta na O'Connell Street nájdete Centrum Jamese Joyce, Múzeum spisovateľov a park venovaný padlým vojakom. Ak chcete navštíviť divadlá, nájdete tu hneď niekoľko. Medzi najvýznamnejšie patrí divadlo The Gate a Národné divadlo, Abbey.

Na ulici Bow Street môžete navštíviť múzeum whisky Jameson, ktoré bolo kedysi významnou pálenicou. A smerom na západ uvidíte aj Múzeum dekoratívneho umenia a írskych dejín.

Vo Phoenix parku nájdete sídlo prezidenta, veliteľstvo polície, rezidenciu, ktorá sa využíva na štátne návštevy, Pápežský kríž, Wellingtonov pamätník a zoo. Phoenix park je najväčší mestský park v Európe a patrí aj do svetového dedičstva UNESCO.

Na ulici Jones Street sa nachádza štvrtý najväčší športový štadión v Európe. Na štadióne sa často konajú rôzne zápasy ale aj kultúrne podujatia, ako napríklad koncerty známych kapiel ako U2 a Red Hot Chili Peppers.

Pokiaľ chcete ísť na prehliadku Dublinského zálivu, z dublinského prístavu vozí turistov firma Sea Safari Tours na otvorených člnoch.