Altstadt

Staré mesto je historickým, politickým a kultúrnym centrom hlavného mesta.

V uličkách starého mesta sa vám bude rozhodne páčiť. Žije to tu vo dne i v noci. Altstadt ponúka mnoho zaujímavých historických budov. Napríklad radnicu teda po nemecky Rathaus, ktorá sa nachádza na námestí Marktplatz. Taktiež Basiliku sv. Lambertaa, Kunstakademie Düsseldorf.

Veľké časti starého mesta zaberajú pešie zóny, na ktorých nájdete množstvo obchodov a reštaurácií. Staré mesto dostalo aj označenie „najdlhší výčapný pult sveta“ pretože sa tu na ploche pol kilometra štvorcového nachádza viac ako 260 krčiem, barov, klubov a vínnych pivníc.

Zo starého mesta je to len kúsok na promenádu, ktorá vedie popri rieke Rýn. Je to lákadlo pre peších, i cyklistov, či korčuliarov.

Okrem toho je staré mesto tiež obľúbenou nákupnou oblasťou. Nachádza sa tu luxusný obchodný dom Carsch. Okrem rôznych známych obchodných reťazcov existuje veľa obchodov a butikov, ktoré ponúkajú tovar nie úplne bežný. Flinger Straße je jedným z najvyhľadávanejších nákupných ulíc v Nemecku sa stále rozrastá. Ulica navrhnutá ako pešia zóna je tu predovšetkým pre mladé publikom.

Dusseldorf