Prečo navštíviť Mykonos?

Horúce slnečné lúče, nádherná príroda a v diaľke staré veterné mlyny. Grécky Mykonos je skutočnou čerešničkou, pokiaľ si chcete užiť vydarenú dovolenku so všetkým, čo k tomu patrí. A prečo by Mykonos mal byť rozhodne na vašom cestovateľskom zozname? Pozrite sa s nami.

Benátky v Grécku

Little Venice alebo Malé Benátky, tak sa prezýva štvrť na Mykonose, ktorú si rozhodne zamilujete. Tvoria ju architektonicky jedinečne postavené farebné domčeky, ktoré sa nachádzajú ihneď pri mori. Nájdete tu domy s bielymi okenicami, tie najlepšie reštaurácie a môžete sa prechádzať romantickými uličkami. Z tohto miesta tiež zažijete tie najkrajšie západy slnka.

Nádherné pláže

Pláže na ostrove Mykonos sú veľkým lákadlom a patria medzi tie najkrajšie na svete. Jemný piesok, ktorý sa pozvoľne stráca v azúrovo modrej vode. Na Mykonose sa nachádza približne 30 pláži. Obľúbená je široká pláž Elia na juhu ostrova, Platys Gialos alebo Kalafatis. Mykonos ponúka množstvo zákutí a malých kamenitých pláží, kde sa môžete ukryť pred davmi turistov.

Veterné mlyny

Neodmysliteľnou súčasťou ostrova sú tradičné veterné mlyny, ktoré zdobia väčšiu časť ostrova. Mlyny sa zachovali z obdobia, kedy bol Mykonos dôležitým producentom múky a zásoboval aj okolité ostrovy. Tieto časy sú už nenávratne preč, no typické mlyny dodnes predstavujú symbol ostrova a tvoria nádhernú panorámu.

Nekonečná zábava

Na ostrove to žije vo dne aj v noci a to najmä v letnej sezóne. Horúce slnečné lúče, drinky na pláži a pretancovaná noc. Najlepšiu zábavu a nočný život nájdete na Paradise Beach neďaleko mesta alebo v bare Scandinavian. Pre neutíchajúcu zábavu ostrov často prirovnávajú k španielskej Ibize.

Grécka mytológia

Neďaleký ostrov Délos, na ktorý sa dopravíte z Mykonosu loďkou, je známy ako rodisko boha Apolóna a bohyne Artemis. Nachádza sa tu jedno z najzachovalejších archeologických nálezísk v celom Grécku, ktoré je tiež zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Dostanú vás staroveké sochy, chrámy a úchvatné amfiteátre.

Hurá za nákupmi!

Mykonos je raj pre milovníkov nakupovania. V miestnych butikoch nájdete oblečenie od výmyslu sveta, ručne robené šperky a typické grécke sandále. Ak vás behanie po obchodoch unaví, užite si pravú grécku pohostinnosť v niektorej z miestnych reštaurácií a ochutnajte vynikajúcu kuchyňu priamo pod holým nebom.