Festivaly v Stuttgarte

Mesto Stuttgart je každoročne domovom niekoľkých festivalov vrátane dvoch pivných festivalov, z ktorých obaja priťahujú milióny turistov do mesta.

Stuttgartský jarný festival piva, Fruehlingsfest, sa koná každoročne v apríli a máji v meste Cannstatter Wasen. Je to najväčší svetový festival jarného piva. Podstatou festivalu nie je len „piť pivo na litere“, ide najmä o zábavu. Niektoré z nich dokonca pripomínajú veľký zábavný park, hrá živá hudba a môžete na ich vyskúšať všetky druhy jedla.

Tento najväčší a najnavštevovanejší jarný festival v Európe priláka približne 1,5 milióna hostí. Na rozlohe 4,2 hektára ponúka široký výber stánkov a cukrárskych stánkov, moderné a tradičné jarmoky, pivné stany a stravovacie stánky, ponúkajú rôzne druhy zábavy.

Popri tradičných slávnostných ceremóniách ako otváranie sudov na sobotňajšej premiére sú každoročne dôležitou súčasťou programu aj vypúšťanie lampiónov a hudobný ohňostroj. Každú stredu je rodinný deň, kedy je k dispozícii široká ponuka cenových zliav.

Letný festival Stuttgarter Sommerfest sa koná v auguste a priťahuje stovky tisíc návštevníkov na jedlo, nápoje a zábavu. Nachádza sa na Schlossplatz a okolo Eckensee v centre Stuttgartu.

Na jeseň sa opäť koná stuttgartský pivný festival tzv. Cannstatter Volkfest. Tento sa koná na rozmedzí septembra a októbra, približne 15 dní. Festival je druhý najstarší. Začalo to okolo roku 1818, kráľ William I. zvolal ľudí na oslavu bohatej úrody.

Dnes už predstavuje druhý najväčší pivný festival v Nemecku po mníchovskom Októberfeste, ktorý každoročne priťahuje milióny návštevníkov. Je podobný ako jarný festival a koná sa na tom istom mieste.