Kam s deťmi v Barcelone

Chcete si spraviť s rodinkou pekný výlet do Barcelony? V letných mesiacoch ponúka lacné letenky napríklad Ryanair a odlet je priamo z letiska Bratislava. Prinášame vám zoznam miest, kde by ste mali zobrať svoje deti v Barcelone.

Akvárium - L'Aquarium

Ak chcete vidieť na vlastné oči všemožné tvory, ktoré žijú v oceáne, ste na správnom mieste. Akvárium je otvorené celý rok od 9.30 do 21.00 a nájdete v ňom stovky živočíchov a rastlín od najmenších kôrovcov až po veľké piesočné žraloky. Najväčší zážitok je prechádzka skleneným tunelom, kde sa môžete kochať pohľadom na morský život okolo vás. Časť barcelonského akvária je plne interaktívna a je určená pre najmenšie deti - tie sa pomocou dotyku, zvukov a špeciálnych obrazov dozvedia o živote v oceáne.

Mestská ZOO

V centre mesta sa nachádza mestská zoologická záhrada, ktorú určite nesmiete obísť. Odporúčame prísť čo najskôr, pretože v hlavnej sezóne môžete stráviť v rade až 3 hodiny. Zoologická záhrada ponúka širokú zbierku cicavcov, vtákov, obojživelníkov a plazov. Niekoľkokrát denne môžete vidieť show najobľúbenejších zvierat v zoo - delfínov.

Prekážkový park

Ak vaše deti majú radi adrenalín, tak určite v Barcelone navštívte mestský prekážkový park (Bosc Urba Barcelona). Nachádzajú sa tam 3 prekážkové dráhy, ktoré sú rozdelené podľa veku dieťaťa: oranžová pre najmenších od 3 do 8 rokov, modrá pre staršie deti ako 8 rokov a väčšie ako 1,35 m, červená pre staršie deti ako 12 rokov a vyššie ako 1,45 m. Deti prekonávajú rôzne mosty, chôdzu po lane či preplietanie sa v rôznych konštrukciách umiestnených niekoľko metrov nad zemou.

Múzeum mamutov

Ak vám barcelonská zoo nestačila, zamierte do múzea mamutov. Vaše deti ale aj vy budete fascinovaní z tvorov, ktoré sa tu pred miliónmi rokov pohybovali. Denne od 10.00 do 19.00 môžete prísť na prehliadku, ktorá vás prenesie do čias doby ľadovej. Celé múzeum sa nachádza v podzemných priestoroch, vďaka ktorým je atmosféra dávnych časov ešte intenzívnejšia.

lacné letenky barcelona