Úžasné Porto s letenkami od 53 eur

Nechajte sa očariť portugalským mestečkom Porto a doprajte si dokonalý historický zážitok. V ponuke sú letenky s odletom z Viedne už od 53 eur. 

Porto je nádherné mesto, ktoré zaručene prekoná všetky vaše predstavy. História, ktorá sa nesie uličkami mesta vrytá do múrov starých kostolov a úchvatných chrámov, vynikajúce portské víno a fantastické výhľady, ktoré si podmania každého cestovateľa. 

Porto sa rozkladá v kopcoch a pri jeho spoznávaní sa musíte pripraviť na to, že dáte zabrať svojim nohám. Najväčšou pýchou mesta je historické centrum - Ribeira, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Symbolom Porta sú jeho mosty, ktorých tu je dohromady šesť. Najznámejší je Ponta Maria Pia, na ktorého stavbe sa podieľal samotný Gustav Eiffel a Ponte Dom Luis I. Mosty pretínajú rieku Duoro, ktorá v Porte ústí do Atlantického oceánu. 

Jednou z najstarších stavieb v meste je katedrála Sé do Porto, ktorá bola postavená v 12. storočí. Je situovaná na kopci a ponúka úžasný výhľad. Ďalší skvelý výhľad ponúka Torre dos Clérigos. Veža je vysoká 75,6 metrov a musíte zdolať približne 240 schodov. 

Porto je tiež skvelým miestom pre kulinárske zážitky. Na každom kroku tu narazíte na výborné cukrárne, kaviarne a reštaurácie. 

Letenky do Porta z Viedne nájdete tu:

letenky do porta