Spiatočné letenky do Barcelony z Bratislavy za 62 eur

Barcelona je mesto nenapodobiteľnej architektúry a vynikajúcej kuchyne. Leťte z Bratislavy do blízkej Girony už za 62 eur.

Vydajte sa po stopách Gaudího a zažite pravú španielsku atmosféru. Barcelona je skutočný "katalánsky poklad" a toto pomenovanie si právom zaslúži. Okúzli vás svojou impozantnou atmosférou, históriou, pamiatkami a vynikajúcim jedlom.

Z Bratislavy priletíte do mestečka Girona, ktoré je veľmi príjemnou zastávkou na ceste do Barcelony. Od španielskej krásky leží iba 100 km a oplatí sa tu stráviť aspoň jeden deň. Napriek tomu, že toto historické mesto je malé, ponúka svojim návštevníkom množstvo pamiatok, ktoré sa zachovali až dodnes.

Ako sa dostať z letiska do Barcelony

Priamo z letiska v Girone sa môžete dostať do Barcelony hneď niekoľkými spôsobmi:

Autobusom - môžete využiť letiskový autobus alebo tiež inú autobusovú spoločnosť. Výhodou je, že sú najlacnejšie a ich príjazdy a odjazdy kopírujú prílety a odlety. Spiatočný lístok do Barcelony stojí približne 25 eur. Lístok kúpite priamo na letisku alebo si ho rovno kúpte vopred online. Autobus odchádza priamo z letiska a cesta trvá približne 1,5 hodiny.

Vlakom - vlaky spoločnosti Renfe odchádzajú do Barcelony priamo z centra Girony a cesta trvá niečo vyše hodinky.

Taxíkom - taxík odchytíte priamo pred letiskovou halou, cesta vás vyjde približne 120 eur a oplatí sa skôr vtedy, ak cestujete štyria.

Čo vidieť v Barcelone

Barcelona je ako nikdy nekončiaca inšpirácia. Narazíte tu na veľmi priateľských ľudí, ktorí sa tešia zo života a tiež nadaných umelcov, ktorí tvoria priamo v uliciach mesta.

Mesto je akoby umeleckým dielom Antonia Gaudího, ktoré rukopis možno badať na viacerých miestach Barcelony, či už je to slávna Sagrada Família (Chrám svätej rodiny), Park Güell (Guellov park) alebo Casa Batlló.

Medzi významné skvosty patrí iež Katedrála svätého kríža a svätej Eulálie, ktorá je patrónkou Barcelony. Určite by ste nemali obísť múzeum najslávnejšieho maliara vôbec - Pabla Picassa. A ak sa chcete pokochať jedným z najkrajších výhľadov na Barcelonu, mali by ste zájsť na horu Tibidabo, ktorá leží na severozápade Barcelony. Okrem nádherného výhľadu tu môžete navštíviť niektorú z 25 atrakcií viac ako storočného zábavného parku, ktorý bol otvorený v roku 1901. Dominantou hory je katolícky kostol Temple de Sagrat Cor (Kostol svätého srdca). Môžete sa nechať vyviesť výťahom na jeho najvyššiu vežu a vychutnať si nezabudnuteľný výhľad na Barcelonu.

Letenky do Barcelony z Bratislavy nájdete tu:

letenky do Barcelony z Bratislavy