Pisa z Viedne s letenkami za 33 eur

Navštívte čarovné Toskánsko! Pisa je mesto mnohých tvárí, plné pamiatok a tajomných zákutí. Letenky s odletom z Viedne sú v ponuke už za 33 eur. 

Najväčším lákadlom a symbolom Pisy je šikmá veža - Torre di Pisa. Veža stojí na námestí Piazza dei Miracoli a patrí medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO. Námestie je z oboch strán obkolesené mestskými hradami. Nachádza sa tu Dóm, Krstiteľnica sv. Jána a Camposanto Monumentale. Šikmá veža je dielom architekta Bonanna Pisana a jej výstavba začala v roku 1174. 

Základom veže je kamenný prstenec vysoký 3 metre. Po tom, ako stavba dosiahla tretie poschodie a výšku 11 metrov, prstencová základňa sa naklonila na stranu o takmer 15 cm. Síce sa Pisano snažil sklon veže v štvrtom poschodí dorovnať, rozhodol sa v stavbe nepokračovať, aby sa veža celkom nezrútila. 

V roku 1234 sa architekt Giovanni di Simone rozhodol v stavbe pokračovať a postavil ďalšie tri poschodia v rovnakom prevedení ako Pisano. Šesť podlaží tvoria galérie so stĺporadím, ktoré nesú prvky románskeho slohu. 

V roku 1350 celé architektonické dielo zavŕšil Tommaso Pisano, ktorý dorobil zvonicu. Šikmá veža sa preslávila i tým, že významný fyzik Galileo Galilei, ktorý sa tu narodil, robil na veži merania a štúdia o gravitácii a voľnom páde. 

Obľúbenou zastávkou je Palazzo della Carovna alebo kostol Stefano dei Cavalier, v ktorom sa nachádza busta Donatella. Navštívte tiež miestnu botanickú záhradu, ktorá bola prvou v Európe. 

Letenky do Pisy z Viedne nájdete tu:

lacné letenky Pisa