Parádne letenky do Krakova z Viedne len za 19 eur

Poľský Krakov je mesto, ktoré stojí za návštevu a určite milo prekvapí v mnohých smeroch. Úžasná história, umenie, pestrý nočný život a optimálny počet turistov. Letenky do Krakova z Viedne teraz kúpite len za 19 eur. 

V cene letenky máte malú príručnú batožinu a za príplatok si so sebou môžete vziať klasickú príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20 cm do 10 kg. 

Krakov je druhé najväčšie mesto v Poľsku, ktoré ponúka nádherné historické pamiatky. Podpísala sa na ňom bohatá architektúra mnohých historických období. Potulky po Krakove môžete začať na jednom z najväčších námestí v Európe, ktorým je Rynek Główny. Dominantou námestia je červený kostol a je to nádherné námestie, ktoré určite musíte vidieť. Je také rozsiahle, že vám nebudú prekážať ani davy turistov. Nachádzajú sa tu obchodíky s rôznym tovarom, čokoládovne, reštaurácie, kaviarne, miestni umelci a remeselníci. Na námestí pyšne stojí veža Ratusz, čo je tzv. poľská šikmá veža, keďže je odchýlená o celých 55 cm. Jej odchýlenie spôsobila mimoriadne silná víchrica v roku 1703. 

Krakov je jedno zo šiestich miest sveta, kde si môžete zblízka pozrieť obraz od Leonarda da Vinciho. Dáma z hranostajom, ako sa obraz nazýva, je najväčším klenotom v zbierke Múzea Czartoryskich. Je to jeden z najznámejších Da Vinciho obrazov z rokov 1489 - 1490. Na obraze je zachytená Cecilia Gallerani, údajná milenka milánskeho vojvodu Ludovica Sforzu. Obraz vznikol, keď mala Cecilia približne 15 rokov a bola známa pre svoju krásu. Sám Ludovico o nej tvrdil, že je "krásna ako kvet". Obraz mal veľmi pestrú minulosť, počas ktorej putoval, menil majiteľov a na určitý čas sa dokonca ocitol v zbierke Adolfa Hitlera. Späť do Poľska ho priniesol až člen šľachtickej rodiny, Adam Karol Czartoryski, ktorý bol jeho právoplatným dedičom. 

Krakov tiež ponúka pohodovú atmosféru, množstvo kulinárskych zážitkov a pestrý nočný život. 

Letenky do Krakova z Viedne nájdete tu:

letenky krakov