Marákeš: Letenky už za 80 eur

Zažite marocký Marákeš a nechajte sa opantať všetkými jeho chuťami a farbami. Letenka z Budapešti len za 80 eur.

V súvislosti s Marakéšom sa iste každému vybavia zvuky fláut, berberské príbehy, zahalené ženy, tancujúci hudobníci, koreniny všetkých farieb a chutí, arašídy, mandle. Marakéš je silno podmanivý a opantá každého návštevníka.

Marakéš je najjužnejšie kráľovské mesto a druhé najväšie mesto Maroka. Je známe i ako červená perla Maroka alebo Červené mesto a to pre jeo červené farby obanných hradieb, ktoré boli pravdepodobne postavené za berberskej dynastie Almoravidov. Práve Berberi tvoria väčšiu časť obyvateľov mesta.

Djemaa el-Fna je azda najrušenejším námestím sveta, ktoré má svoju neopísateľnú atmosféru. Miestni ho nazývajú i námestím mŕtvych, pretože v minulosti sa tu uskutočňovali verejné popravy. Toto námestie však nemá s mŕtvymi nič spoločné, práve naopak, na námestí to doslova žije. Stretnete tu predavačov naozaj so všetkým od výmyslu sveta, natrafíte na zaklínačov hadov, cvičené opice, akrobatov, hltačov ohňa a mnoho ďalších atrakcií. Večer sa námestie premení na obrovskú reštauráciu pod holým nebom, kde vás budú miestni lákať na orientálne pochúťky. Stretnete sa tu aj s európskymi vplyvmi, ktorých výsledkom je francúzska, španielska alebo talianska kuchyňa.

Marakéš sa môže popýšiť skvostnou architektúrou, ktorá nenechá chladného žiadneho turistu. Krásny je napríklad palách Bahia, ktorý ktorý nechal postaviť veľkovezír Ba Ahmed pre jednu zo svojich manželiek Bahiu, ktorá mu porodila syna. Je bohato dekórovaný a nachádzajú sa tu apartmány, ktoré boli určené pre konkubíny.

Určite by ste mali navštíviť prenádherné záhrady Majorelle, ktoré sú vďaka svojej farebnosti doslova pastvou pre oči a nachádzajú sa tu dreviny a vzácne kvety z rôznych kútov sveta. Meno nesú po francúzskom maliarovi Jacques Majorell, ktorý sa usadil práve v Maroku a v strede záhrad si postavil vilu.

Oddych si doprajte v orientálnych kúpeloch s názvom hamman. Určite vám dobre padne uvoľňujúci kúpeľ alebo masáž.

Ak máte radi dobrodružstvo, vydajte sa hranice mesta. Kúsok od Marakéša ležia mestá berberských obyvateľov. Ľahko sa tiež dostanete na pohorie Atlas, kde na vás čaká divoká príroda, rieky a vodopády.

Letenky do Marrákešu nájdete tu:

letenky Marrákeš