Letenky Pisa už za 32 eur

Užite si nezabudnuteľný pobyt v malebnom Toskánsku. Rozsiahle vinice, vynikajúca kuchyňa, staré vidiecke domy, historické mestá a omnoho viac. Letenky na jeseň s odletom z Viedne alebo z Budapešti teraz už za 32 eur.

Pisa je nádherné mesto v Toskánsku ležiace na brehu Ligurského mora. Pisa je známa najmä vďaka 56 metrov vysokej šikmej veži, ktorá sa stala doslova symbolom mesta. Týči sa na námestí Piazza dei Miracoli a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. V jej blízkosti sa nachádzajú ďalšie úžasné pamiatky - Krstiteľnica sv. Jána a Camposanto Monumentale. Ak sa chcete dostať na najvyšší bod šikmej veže, lístok vás vyjde na 18 eur. Vstup do Krstiteľnice sv. Jána a Composanta alebo do múzea Sinopie Museum stojí 8 eur. Do Katedrály Nanebovzatia Panny Márie je vstup zdarma.

Pisa však nie je iba o šikmej veži, ale ponúka toho oveľa viac. Za videnie stojí tiež Palazzo della Carovna alebo kostol Stefano dei Cavalier, v ktorom sa nachádza busta Donatella alebo Museo di S. Matteo. Pisa svojou rozlohou zaberá približne 185 kilometrov štvorcových, takže kamkoľvek sa vyberiete, všetko budete mať ako na dlani.

Keď objavíte všetky zákutia v Pise, môžete si urobiť výlet do nádhernej Florencie, ktorá je vzdialená približne 80 kilometrov. V okolí Pisy sa nachádzajú i piesčité a kamienkové pláže s čistým morom a to len 10 km od mesta. Môžete tak svoj pobyt v Toskánsku spojiť s kúpaním sa v mori.

Letenky do Pisy z Viedne nájdete tu:

Letenky do Pisy z Budapešti nájdete tu:

lacné letenky Pisa