Letenky na Zanzibar za 559 eur

Vydajte sa za skutočnou exotikou. Zanzibar, to je azúrové more, prekrásne lagúny, horúca klíma, milí obyvatelia a palmy. Letenky z Viedne s KLM sú teraz v ponuke za 559 eur.

Mnohí sa domnievajú, že Zanzibar je len jeden ostrov v Indickom oceáne. V skutočnosti Zanzibar tvoria dva ostrovy a to Unguja, ktorý je neoficiálne nazývaný Zanzibar a Pemba. Patrí sem i ďalších asi 50 malých ostovčekov. Spolu vytvárajú autonómny štát Zanzibar, ktorý patrí k Tanzánii.

Zanzibar predstavuje malý raj na zemi a je skutočnou dovolenkou snov. Označuje sa ako ostrov tisíc vôní Afriky a orientu, ostrov klinčekov a korenia alebo ostrov sultánov.

Lepšie počasie pre dokonalú dovolenku si ani nemôžete predstaviť. Najhorúcejšie obdobie je od decembra do marca a najviac zrážok padne v apríli a máji.

Pláže a lagúny

Pláže sú pokryté bielym pieskom a patria k tomu najkrajšiemu, čo Zanzibar ponúka. Dvakrát denne sa strieda príliv a odliv. Počas odlivu voda ustúpi i niekoľko stoviek metrov a môžete tak zblízka preskúmať podmorský svet Indického oceánu. Dokonalú scenériu vytvárajú bananovníky, mangrovníky a kokosové palmy.

Najvyhľadávanejším miestom pre potápačov je práve Zanzibar. Nachádza sa tu totiž nevídaný podmorský svet. Korálové útesy tu dosahujú až 50 metrov a v ich blízkosti môžete naraziť na tuniaky, tresky, barakudy alebo žraloky kladivohlavé.

Zanzibar je ostrovom korenia a na miestnych trhoch môžete kúpiť vanilku, klinček, škoricu alebo muškátový orech.

Zanzibar a fauna

Prírodná rezervácia Jozani sa nachádza vo východnej časti ostrova a môžete sa tu zoznámiť s opicami Red Colubus, ktoré nestretnete nikde inde na svete iba na Zanzibare.

História Zanzibaru

Zanzibar je veľmi bohatý na históriu. Tou odvrátenou stranou ostrova je skutočnosť, že kedysi bolo toto miesto najväčším centrom obchodu s otrokmi. Miestne farmárske dedinky vás opantajú príjemnou atmosférou a zavedú do čias minulých.

Tanzánia

Milovníci dobrodružstva môžu vycestovať na pobrežie Afriky. Tanzánia ponúka skutočnú africkú scenériu, faunu a flóru. Môžete zdolať najvyššiu horu Afriky - Kilimandžáro alebo spoznať národný park Serengeti.

Letenky na ostrov Zanzibar nájdete tu:

letenky zanzibar