Letenky na thajský Phuket z Budapešti za 489 eur

Najobľúbenejší thajský ostrov môžete teraz zažiť s letenkami už za 489 eur. Doprajte si dovolenku v teple so všetkým, čo k tomu patrí.

Phuket je bezpochýb dovolenkový raj a perlou Andamanského mora. Často je označovaný i ako oáza východnej exotiky. Najobľúbenejší thajský ostrov má mnoho prívlastkov. A teraz je ten správny čas naplánovať si dovolenku, keď sú v ponuke letenky na Phuket za výhodné ceny.

Phuket je najobľúbenejší a najväčší ostrov Thajska a leží juhozápadne od jeho pobrežia. Ostrov je zároveň i provinciou a to hneď najbohatšou v krajine. I keď patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšie destinácie, stále si zachováva svoj panenský šarm, nádherné pláže a azúrové more. Phuket je miesto, ktoré vás rozhodne nesklame.

Thajsko má priaznivé obdobie počas celého roka a striedajú sa tu 3 ročné obdobia - horúce leto, teplá zima a obdobie dažďov. Najlepšie počasie na dovolenku je od novembra do marca, kedy sa teplota pohybuje okolo 30° stupňov, vlhkosť je optimálna a prší len zriedka. V marci začína leto, ktoré trvá až do júna a teploty sa šplhajú na 40°C. Obdobie monzúnov trvá od júna do novembra a je sprevádzané dažďom a chladnejším počasím.

Najslávnejšia pláž Phuketu je Patong. Leží v juhozápadnej časti ostrova a nájdete tu nádherný biely piesok a azúrové more.

Karon je druhá najväčšia pláž Phuketu a je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Tiež si tu prídu na svoje turisti, ktorí uvítajú nerušený oddych na pláži a sladké ničnerobenie.

Pláž Phany Nga ponúka najznámejší útvar, Koh Tapu, ktorý tiež preslávila bondovka "Muž so zlatou zbraňou".

Okolité ostrovy Phuketu sú rovnako krásne s očarujúcou panenskou prírodou, korálovými útesmi a nádhernými plážami. Môžete si tak urobiť výlet loďkou a vybrať sa spoznávať okolie Phuketu.

Letenky Budapešť - Phuket nájdete tu:

letenky phuket