Letenky na Phuket za 449 eur

Zbaľte kufre a užívajte si zimu v teple! Spiatočné letenky na obľúbený thajský ostrov Phuket s odletom z Budapešti teraz za 449 eur.

Exotický ostrov Phuket je bezpochýb raj na zemi a označuje sa i ako perla Andamanského mora alebo oáza východnej exotiky. Tento najobľúbenejší ostrov má mnoho prívlastkov a po jeho navštívení mu určite aj vy dáte nejaký vlastný. A kedy je najlepší čas navštíviť Phuket? No predsa vtedy, keď u nás úraduje zima a v ponuke sú letenky na Phuket za výhodné ceny.

Phuket je najväčší ostrov Thajska a leží juhozápadne od jeho pobrežia. Ostrov je zároveň provinciou a susedí s provinciami Phang Nga a Krabi. Patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšie destinácie a to i preto, že si zachováva svoj panenský šarm, nezameniteľné pláže a nádherné more. Phuket je jednoducho miesto, ktoré budete milovať a určite vás nesklame.

V Thajsku sa striedajú tri ročné obdobia - horúce leto, teplá zima a obdobie dažďov. Na dovolenku je najlepšie počasie od novembra do marca, kedy teplota dosahuje 30°C, je optimálna vlhkosť a prší len zriedka. Leto začína v marci a trvá až do júna. Teploty sa v lete šplhajú až na 40°C. Od júna nastupuje obdobie monzúnov, ktoré trvá až do konca novembra. Sprevádzané je dažďom a chladnejším počasím.

A ktoré sú tie najkrajšie pláže na ostrove? Najslávnejšia pláž je Patong, ktorá sa rozprestiera v juhozápadnej časti ostrova. Očarí vás typickým bielym pieskom a azúrovým morom.

Druhá najväčšia pláž ostrova je Karon, ktorá je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Prídu si tu tiež na svoje turisti, ktorí majú radi nerušený oddych a sladké ničnerobenie.

Najznámejší útvar Koh Tapu nájdete na pláži Phany Nga. Túto pláž preslávila tiež bondovka "Muž so zlatou zbraňou".

Očarujúce sú i okolité ostrovy, ktoré rovnako ponúkajú panenskú prírodu, korálové útesy a unikátne pláže. Môžete si urobiť výlet loďkou a spoznať i okolie Phuketu.

Letenky Budapešť - Phuket nájdete tu:

letenky phuket