Letenky na Nový Zéland z Londýna za 569 eur

Vydajte sa na miesta, kde sa natáčal Pán prsteňov. Ak ste navyše milovníkom unikátnych prírodných scenérií, Nový Zéland je pre vás to pravé. Letenka na Nový Zéland z Londýna teraz za 569 eur.

Letenky na Nový Zéland patria k tým drahším a nie je vôbec jednoduché ich nájsť za akciové ceny. Táto letenka je však za úžasných 569 eur a aj keď je odlet z Londýna, rozhodne sa oplatí.

Nový Zéland je snom azda každého cestovateľa. Vďaka svojej očarujúcej prírode patrí k výnimočným miestam, ktoré by ste rozhodne mali vidieť. Je ideálny najmä pre tých, ktorí majú radi turistiku a dobrodružstvo. Vďaka relatívnej izolovanosti a častým zrážkam sa tu vytvoril jedinečný ekosystém. Narazíte tu na zaujímavé živočíchy - kakapo, kiwi, papagáje, tučniaky delfíny, veľryby, uškatce alebo tulene. Nachádza množstvo prírodných rezervácií.

Jednu stranu ostrova tvorí členité pobrežie a hory s nikdy sa netopiacim snehom. Pravý opak tvorí druhá strana, kde sa nachádzajú zelené kopce s pasúcimi sa ovcami. sopky, jaskyne, gejzíry a termále. Práve vďaka rozmanitej prírode sa ostrov stal dejiskom mnohých filmov, ako Pán Prsteňov.

Pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu sú Maori, ktorí žijú v harmónii s prisťahovalcami. Centrom ostrova je hlavné mesto Auckland. Väčšina obyvateľov sa živí chovom oviec a dobytka.

Čo vidieť na Novom Zélande

Zážitkom číslo jeden je pre mnohých Foxov ľadovec. Výstup na ľadovec trvá 2 až 3 hodiny a cesta je to naozaj zaujímavá. Môžete vidieť ľadovcové brány, vodopády alebo gejzíry. Ak máte sprievodcu, zaujímavá je i prehliadka ľadovcových jaskýň a iných netradičných miest.

Fanúšikov Pána Prsteňov určite poteší výlet do Hobitova. V zelenom regióne Waikato sa nachádza až 37 hobitích hôr, ktoré boli postavené počas nakrúcania populárnej trilógie.

Nevšedný úkaz ukrýva labyrint jaskýň Waitomo. Vápencové steny jaskyne pokrývajú červy Arachnocampa Luminosa, ktoré svietia fosforeskujúcimi svetielkami a pripomínajú scénku z filmu Avatar.

Národný park Tongariro tvorí rozmanitá príroda na ploche 80 000 hektárov. Nájdete tu alpské lúky, horúce pramene a najväčšie sopky.

Zaujímavým miestom je fjord Milford Sound, najdlhší ľadovec Nového Zélandu - Tasmanov ľadovec, sopka Taranaki alebo Zátoka ostrovov s viac ako 144 ostrovmi.

Letenky na Nový Zéland nájdete tu:

letenky Nový Zéland