Letenky na Maltu za skvelú cenu 68 eur

Vďaka novej linke spoločnosti Ryanair sa od marca až do októbra dostanete priamo z letiska Bratislava na ostrov Malta. Letenky sú navyše v ponuke za super cenu, a to už od 68 eur.

Malta je známa najmä krásnymi plážami, ktoré obmýva priezračná voda a jazykovými pobytmi, ale tento najmenší štát Európskej únie toho ukrýva omnoho viac. Očarí vás svojou dávnou históriou, krásnou prírodou, milými ľuďmi a množstvom miest, ktoré stoja za návštevu. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, vyberte sa spoznávať Maltu!

História ostrova siaha až do čias maltézskych rytierov, ktorým Kráľ Karol V. za ich udatnosť daroval súostrovie Malta a to za cenu jedného maltského sokola ročne. Z obdobia sa tu zachovali mohutné hradby, pevnosť v hlavnom meste Valetta a prekrásne chrámy. Hlavné mesto Valletta je úžasná rytierska pevnosť, ktorá bola založená maltézskymi rytiermi na príkaz samotného pápeža.

Skvostom mesta je Katedrála Sv. Jána, nesúca názov po Jánovi Krstiteľovi, ktorý bol patrónom maltézskeho rádu. Celé stáročia sa tu nachádzala najvzácnejšia relikvia - jeho pravá ruka. Práve pravou rukou pokrstil Ján Krstiteľ Ježiša. Keď sa ostrov dostal do spárov Napoleona, bola potajomky prevezená do Ruska a dnes sa nachádza v Čiernej Hore. Katedrála je honosne zdobená zlatom a freskami s výjavmi zo života Jána Krstiteľa.

V srdci mesta sa nachádza Grand Master’s Palace (Palác veľmajstra), ktorý tiež súvisí s rytiermi, práve tu totiž mali hlavný stan. Dnes je palác sídlom prezidenta a parlamentu. Niektoré stáli sú určené i pre verejnosť.

Obľúbeným miestom na prechádzky je promenáda v prístave, kde sa nachádzajú obchody, kaviarničky a reštaurácie.

Mnohí sa domnievajú, že Malta je len jeden ostrov. V skutočnosti však ide o súostrovie ostrovov. Ďalšie obývané ostrovy z maltského súostrovia sú Gozo a Comino. Najviac fotografované scenérie Malty pochádzajú práve z ostrova Gozo, ktorý je známy svojimi útesmi a jaskyňami. Krásnym výjavom je podmorská jaskyňa - Modré dieťa, ktorá pripomína prírodný bazén lemovaný skalami. Nachádza sa tu i jaskyňa Kalypso, v ktorej údajne Homér napísal svoje dielo Odyseu. Ostrov Comino je málo obývaný, ale veľmi obľúbený na výlety loďkou. Nájdete tu jednu z najkrajších pláži Malty, Blue Lagoon, ktorá je úžasným romantickým miestom s bielym pieskom a až neopísateľne tyrkysovou vodou.

Asi najzaujímavejším miestom ostrova je Hal Saflieni Hypogeum, jedno z najcennejších archeologických nálezísk na svete, ktoré sa nachádza neďaleko Vallety. Tvoria ho chodby, katakomby a chrámy, ktoré sú vytesané do hĺbky štyroch poschodí. Ide o unikátne miesto, ktorého história siaha 3000 p.n.l.. Kedysi sa tu vykonávali pohrebné rituály a bolo tu objavených približne 7000 tiel.

Za videnie tiež určite stoja neolitické chrámy Hagar QimMjandra, ktoré sú vytesané do vápencov. Tieto skalné megality sú dokonca staršie ako pyramídy.

Letenky Bratislava - Malta - Bratislava nájdete tu:

letenky malta