Letenky na Island z Viedne za 93 eur

Island je čarovný ostrov, nech ho navštívite v ktoromkoľvek ročnom období. Ponúka neskutočné prírodné divadlo, aké nájdete málokde na svete. Letenky z na Island z Viedne teraz kúpite od 93 eur. 

Ostrov ohňa a ľadu, ako sa Island často nazýva, ohúri každého cestovateľa už pri prvej návšteve. Sopky, dúhové hory, gejzíry, vodopády, kúpanie v termálnych vodách a omnoho viac. 

Komu sa páčia vodopády, nájde tu nielen Dettifoss, ktorý je najsilnejší vodopád celej Európy, ale aj vodopád Godafoss, Seljalandfoss, Skógafoss a iné. V zime sú často pokryté ľadom a snehom, čo ponúka ešte veľkolepejšie divadlo. 

Ďalším fascinujúcim dielom prírody sú unikátne ľadovcové jaskyne. Ľadovec Vatnajökull sa nachádza na juhovýchode Islandu a je svetovou raritou. Každý rok sa totiž pohybuje, mení svoj tvar a odhaľuje jaskynný svet pod ním. Vtedy možno jaskyne navštíviť, avšak iba na pár týždňov, kým ich ľadovec znovu nezatvorí. 

Najväčším lákadlom Islandu je nepochybne polárna žiara. Na tento prírodný úkaz je doslova lov, nikto vám totiž negarantuje, že ju 100% uvidíte. Chce to veľa trpezlivosti a tiež vám musí priať počasie. Výsledok však rozhodne stojí za to. 

Na Islande sa môžete po celý rok kúpať v horúcich prameňoch. Medzi tie najznámejšie patrí Modrá lagúna (Blue Lagoon), ktorá je najnavštevovanejšou atrakciou na ostrove spolu so Zlatým kruhom (Golden Circle). 

Letenky do Agadiru z Viedne nájdete tu:

letenky island