Letenky na Bali za skvelých 539 eur

Surfujte na parádnych vlnách, vystúpte na sopku, spoznajte tajomné chrámy alebo sa zahrajte s malými opičkami. Letenky na Bali z Budapešti sú v ponuke za skvelých 539 eur.

Ostrov bohov a démonov patrí medzi najviac vyhľadávané turistické destinácie Indonézie. Krásne pláže, azúrové vody, vulkanické hory, ryžové polia, chrámy, vynikajúce jedlo, usmiati obyvatelia, to je Bali.

Bali predstavuje jeden zo 17 000 ostrovov Indonézie. Je domovom hinduistickej komunity, má vlastný jazyk i kultúru. Perličkou je, že na ostrove sa nachádza dokonca viac chrámov ako rodín.

Ostrov je sopečného pôvodu a dodnes tu nájdete aktívne sopky, ktoré občas dajú o sebe vedieť. Gunung Agung (3142 m) je najvyššia sopka na Bali.

Bali ponúka obrovské množstvo ubytovacích zariadení a to od tých lacnejších až po špičkové rezorty so skvelými službami a možnosťami nákupov.

Tým najlepším zážitkom je spoznávať Bali, jeho zaujímavé miesta a pamiatky na motorke. Jazdí sa tu vľavo a panuje tu mierny dopravný chaos sprevádzaný častým trúbením, ale na to sa dá rýchlo zvyknúť.

Ak ste milovníkom ryže a kávy, určite si zamilujete i Bali. Na obrovských poliach sa v nižšom pásme pestuje ryža a vo vyššom pásme zase káva. Život miestnych obyvateľov sa odohráva najmä ryžových poliach ako je napríklad Tegallang. Ryža tvorí základ takmer pre všetky jedlá, ktoré majú nezameniteľné chute.

Vyberte sa spoznať centrum rezbárov, umelcov a tých najlepších nákupov - Ubud. Nachádza sa tu i známy Monkey Forest, čiže Opičí prales. Patrí medzi najpopulárnejšie atrakcie na Bali. Stretnete tu opice žijúce vo voľnej prírode, ktoré sa rady kontaktujú s návštevníkmi. Sú také zvedavé, že si radšej držte svoje foťáky a tašky.

Letenky na Bali z Budapešti nájdete tu:

letenky bali