Letenky do škótskeho Edinburghu túto jeseň za 71 eur

Navštívte krajinu hradov, kiltov, tradičných gájd a strašidelných príbehov. Letenky do škótkskeho Edinburghu túto jeseň len za 71 eur.

Skvelý nočný život, historické uličky a miesta rozprávajúce starodávne príbehy. To je Edinburgh. Už od 15. storočia je hlavným mestom Škótska. Leží na pobreží Severného mora, v zálive Firth of Forth. Pýchou mesta je majestátny zámok, zelené parky a skvelé festivaly.

Edinburgh je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a často je nazývaný i "Atény severu". Škótsko očarí turistov najmä príjemnou atmosférou a neopísateľnou históriou. Škóti sú narozdiel od Angličanov veľmi priateľskí a srdeční a vedia si užívať život.

Nad mestom sa týči mohutný zámok, ktorý sa rozprestiera na skale. Narodil sa tu Jakub VI., kráľ Škótska a neskôr i celého Anglicka. V zámku sa nachádzajú historické korunovačné klenoty a konajú sa tu zaujímavé prehliadky.

Ak ste na návšteve Edinburghu s deťmi, zoberte ich do Múzea detstva. Nachádza sa tu veľká zbierka starých hračiek, ktoré dnešné deti už nepoznajú. Holyroodhouse je zase unikátna expozícia so špeciálnymi efektami, kde môžete napríklad zistiť ako vyzeral vývoj Zeme od Veľkého tresku až po súčasnosť - Our Dynamic Earth.

Z výšky kopcov Arthur's Seat alebo Calton Hill si môžete dopriať nádhernú vyhliadku

Historická časť mesta je rozdelená na Staré a Nové mesto. Rozdeľuje ich zelený park, v ktorom si turisti radi doprajú prechádzaku alebo relax v tráve.

Lacné letenky Bratislava - Edinburgh nájdete tu:

lacné letenky Edinburgh