Letenky do Ríma z Bratislavy od 64 eur

Túlajte sa historickými uličkami Ríma a objavte všetky jeho historické pamiatky. Letenky do Ríma s odletom z Viedne teraz už od 64 eur.

Rím je jedným z najkrajších miest sveta s úžasnou históriou, ktoré vás zavedie do čias dávnych Rimanov . Rím si po stáročia zachováva svoju architektonickú dokonalosť a každá jeho stavba rozpráva svoj príbeh. Kroky turistov smerujú k jeho najznámejšej pamiatke, ktorou je Koloseum. Stalo sa symbolom a dominantou mesta. Zachovali sa ruiny veľkého amfiteátra, kde sa kedysi konali zápasy gladiátorov. Koloseum stojí v záhrade Nerovho Zlatého domu na konci Forum Romanum.

Medzi ďalšie významné pamiatky patrí Bazilika svätého Petra, Sixtínska kaplnka, Fontana di Trevi alebo Anjelský hrad. Práve ten dal postaviť pápež Gregor Veľký, ktorý uvidel na vrchole budovy anjela, čím predpovedal koniec morovej epidémie. Na pamiatku tu dodnes stojí socha anjela, ktorá schováva svoj meč. Ak vás behanie po pamiatkach vyčerpá, môžete si oddýchnuť v útulných kaviarničkách alebo si vychutnať pravé talianske špeciality v miestnych reštauráciách.

Letenky do Ríma

Ak sa chystáte do Ríma, nepremeškajte tieto skvelé letenky, ktoré ponúka Ryanair už od 64 eur. Odlet je z letiska Bratislava a stačí si len vybrať váš termín.

Letenky do Ríma z Bratislavy nájdete tu:

letenky rím