Mesto na rieke Seine toho ponúka naozaj veľa. Očarí vás nielen svojim francúzskym šarmom ale i skvostnou architektúrou, chuťami a vôňami. Niet sa čomu čudovať, že mesto baretiek patrí k tým najobľúbenejším turistickým metropolám sveta.
Symbolom Paríža je Eiffelova veža, ktorú ročne navštívi viac ako 7 miliónov turistov. Medzi najkrajšie a najviac navštevované pamiatky Paríža patrí Katedrála Notre Dame, ktorá bola postavená 850 rokov dozadu v gotickom štýle. Nachádzajú sa tu mnohé poklady, ako napríklad posvätné relikvie a vzácne korunovačné klenoty. Vstup do katedrály je síce zadarmo, ale pripravte sa na to, že si vystojíte celkom slušnú radu.
Nádherná je i Bazilika Sacré Coeur alebo gotická kaplnka Sainte-Chapelle, ktorá týči na mestskom ostrovčeku Île de la Cité. Viete, kde v Paríži narazíte na da Vinciho Monu Lisu? No predsa v najslávnejšom a najnavštevovanejšom múzeu sveta - Louvre. Múzeu je súčasťou palácového komplexu a kedysi bolo sídlom francúzskych kráľov. Dnes predstavuje úžasnú zbierku umenia, ktorá zahŕňa viac ako 35 000 exponátov. Okolie Paríža je rovnako zaujímavé a určite sa oplatí urobiť si výlet napríklad do mesta Versailles, ktoré leží len 24 kilometrov od Paríža. Zámok Versailles a jeho okolité záhrady plné fontán a zelene sú skutočnou pastvou pre oči a vrcholovým dielom kráľovskej moci vo Francúzsku.
Viete, čo má spoločné Francúzsko a Rakúsko? Možno vás to prekvapí, ale sú to slávne croissanty, ktoré sú bezprostredne spájané práve s Francúzskom. Pravda je však taká, že ich história siaha do Rakúska, kde si na podobnom sladkom rožku pochutnávali už v 13. storočí a poznali ho pod názvom Kipferl. V roku 1839 sa dostali rožky na slávnu parížsku ulicu Rue de Richelieu, kde si rakúsky dôstojník August Zang otvoril viedenskú pekáreň Boulangerie Viennoise. Sladký rožok zožal taký úspech, že ho Francúzi začali ihneď napodobňovať a zmenili jeho názov na Croissant.