Letenky do New Yorku za 479 eur

Prejdite sa zimným Central Parkom a zažite úžasnú atmosféru New Yorku. Letenky na január až marec sú teraz v ponuke za 479 eur.

New York, alebo "Veľké jablko", patrí k veľmi obľúbeným turistickým destináciam, obzvlášť vtedy, keď sú v ponuke letenky za výhodné ceny.

New York je veľkolepý, multikultúrny a je svetovým centrom finančníctva a obchodu. Rozprestiera sa na východe USA pri ústí rieky Hudson a Atlantického oceánu. Člení sa na 5 častí, ktoré netreba zvlášť predstavovať - Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a State Island. Stretnete tu tu národnosti, kultúry a náboženstvá zo všetkých kútov sveta. V New Yorku sa hovorí približne 180 jazykmi a až 40% obyvateľov je narodených mimo Spojených štátov.

Počasie v New Yorku

New York má horúce leto a studené zimy. Priemerná teplota sa v lete pohybuje okolo 32 stupňov a teplota mora je okolo 23 stupňov.

Čo vidieť v New Yorku

Napriek tomu, že New York je veľký, stihnete zažiť veľa už za jeden deň. Najznámejšie miesta New Yorku poznajú i tí, ktorí ho nikdy nenavštívili. Manhattan, Central Park, Times Square, Empire State Building, Broadway, Socha slobody sa pravidelne objavujú v amerických filmoch alebo seriáloch.

Central Park predstavuje malú oázu pokoja uprostred rušného veľkomesta. Je vyhľadávaným miestom oddychu a športu pre miestnych obyvateľom ale i turistov. Upravené trávniky, vodné nádrže a stromy sú ako stvorené pre relax. Svojou rozlohou je dokonca väčší ako celé Monako.

Pohľad na New York a manhattanské mrakodrapy z vtáčej perspektívy si môžete dopriať z Empire State Building.

Kúsok odtiaľ, na dolnom Manhattane, je miesto, ktoré zažilo obrovský úspech i pád, Wall Street. Sídlo bánk, finančníkov a burzy je najvýznamnejším finančným centrom.

Na slávnej 5th Avenue nájdete nablýskané obchodíky tých najluxusnejších značiek. Centrom všetkého diania je Times Square, ktorý je najpopulárnejší námestím a jeden z hlavných symbolov New Yorku. Podľa štatistík ide tiež o najnavštevovanejšiu atrakciu sveta, ktorú ročne navštívi viac ako 39 miliónov návštevníkov. Times Square predstavuje spoločenské centrum New Yorku, kde sa nachádzajú divadlá, koncertné haly, luxusné hotely, nadnárodné spoločnosti a samozrejme obchody. Nájdete tu i známe Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Námestie je vysvietené megaboardmi a neónovými reklamami. Každý rok sa tu tiež konajú oslavy príchodu Nového roka.

Doprava v New Yorku

Na potulky po New Yorku si určite nezabudnite pribaliť pohodlnú obuv. Preskúmať Veľké jablko po vlastných dá zabrať. Najrýchlejšie spôsoby prepravy sú metrom. MetroCard kúpite od 2 do 80 USD. Autobusy radšej vynechajte, sú extrémne pomalé a väčšinou stoja v zápchach. Na každom kroku narazíte i na taxi. Cenu si však radšej dohodnite vopred, lebo ako to už vo veľkých mestách býva, taxikári majú "špeciálny cenník" zvlášť pre turistov.

Letenky do New Yorku z Viedne nájdete tu:

letenky New York