Letenky do Neapolu z Budapešti za 53 eur

Navštívte miesto, kde sa zrodila pizza a ktoré ponúka množstvo historických pamiatok. Letenky do talianskeho Neapolu z Budapešti zoženiete už za 53 eur.

Neapol sa nachádza v regióne Kampánia a je tretie najväčšie mesto Talianska. Mnoho turistov ho považuje za najviac umelecké a najchutnejšie mesto Talianska. Vďaka najväčšiemu počtu kostolov na jedno mesto, ktorých je tu až 448, bol Neapol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Vďaka čomu je však Neapol najviac slávny je skutočnosť, že sa tu zrodila pizza. Kúzelný Neapol je rodiskom a kolískou pizze Margherita. Ak si chcete dopriať tu pravá a skutočne lahodnú, navštívte miestne pizzerie. Tie najlepšie spoznáte tak, že sa pred nimi tvoria nikdy nekončiace rady a to dokonca miestnych obyvateľov, ktorí zaručene vedia, kam na pizzu. Obľúbené pizzerie sú napríklad Da Michele, Sorbillo a Di Matteo.

V kaviarňach si zase doprajte k úžasnej káve aj nadýchanú sfogliatellu, čo je sladké pečivo plnené ricottou. Taliani milujú kvalitné jedlo a čerstvé ingrediencie, ktoré nakupujú na miestnych trhoch. Navštívte obľúbený Mercato di Porta Nolana a nebudete vedieť, kam sa skôr pozerať. Dostanete tu chutné ovocie, zeleninu, čerstvé ryby a veľa ďalšieho.

Neapol ponúka nielen gurmánsky zážitok, ale prídu si na svoje aj všetci milovníci histórie. Nádherná je románska katedrála Duomo di Napoli, ktorá je sídlom neapolského arcibiskupa.

Nájdete tu aj kópiu rímskeho Pantheonu, ktorou je Bazilika sv. Františka z Pauly. Pochádza z 19. storočia a nachádza sa na námestí Piazza del Plebiscito.

Obľúbeným miestom turistov sú Pompeje, staroveké mesto ležiace asi 20 minút od Neapolu. Boli zničené v roku 79 n.l. výbuchom sopky Vezuv a znovuobjavené až v roku 1595 pri výstavbe vodovodu. Môžete sa tak vrátiť do dávnych čias a nadchýňať sa umením a architektúrou tej doby.

Tu však zoznam toho, čo vidieť v Neapole, zďaleka nekončí. Za videnie určite stoja aj miestne hrady ako Castel dell 'Ovo, Castel stan' Elmo alebo Castel Nuovo.

Letenky do Neapolu z Budapešti nájdete tu:

letenky neapol