Letenky do Marakéša za 74 eur

Zažite aj vy orientálny Marakéš a objavte jeho vône, chute a farby. Letenky s odletom z Viedne má v ponuke Ryanair už za 74 eur. 

Červená perla Maroka, ako sa často Marakéš prezýva, si podmaní každého turistu už pri prvej návšteve. Berberské príbehy, zvuky fláut, orientálne koreniny a nespočetné množstvo vôní a chutí. Marakéš je akoby vystrihnutý z rozprávky Tisíc a jeden nocí a otvorí vám bránu do úplne iného sveta, sveta Orientu. 

Najrušnejším miestom Marakéša je námestie Djemaa el-Fna, ktoré má neopakovateľnú atmosféru. Narazíte tu na stánky so všetkým od výmyslu sveta, na zaklínačov hadov, cvičené opice, akrobatov alebo hltačov ohňa. K večeru sa námestie mení na reštauráciu pod holým nebom, kde vás budú lákať na vynikajúce orientálne pochúťky, ale tiež francúzsku, španielsku alebo taliansku kuchyňu. 

Ďalším zaujímavým miestom je palác Bahia, ktorý dal postaviť veľkovezír Ba Ahmed pre svoju manželku Bahiu, ktorá mu porodila syna. Navštívte tiež slávne záhrady Majorelle, ktoré sú domovom pre množstvo drevín a vzácnych kvetov z rôznych kútov sveta. 

Letenky do Marakéša z Viedne nájdete tu:

letenky Marrákeš