Letenky do Marakéša z Bratislavy alebo Viedne od 47 eur

Zažite Marakéš, červenú perlu Maroka, jeho úžasné vône, farby a chuti. Letenky s odletom z Bratislavy alebo z Viedne teraz už od 47 eur. 

Marakéš je úchvatné miesto a podmaní si každého už pri prvej návšteve. Predstavuje Orient v tom pravom slova zmysle a so všetkým, čo k nemu patrí - berberské príbekhy, zvuky fláut, koreniny, farby a chute. Marakéš je akoby vystrihnutý z rozprávky Tisíc a jeden nocí a otvorí vám brány do úplne iného sveta. 

Druhé najväčšie mesto Maroka sa často označuje ako červená perla alebo červené mesto. Je to kvôli červeným fasádam, ktoré zdobia väčšinu domov a budov a hradieb mesta. 

Najznámejším miestom v Maroku je najrušnejšie námestie seta -  Djemaa el-Fna, kde zažijete neopakovateľnú atmosféru. Nazýva sa i námestím mŕtvych, pretože v minulosti sa tu uskutočňovali verejné popravy. Dnes toto námestie nemá s mŕtvymi nič spoločné, práve naopak, žije to tu na každom kroku. Stánky so všetkým od výmyslu sveta, zaklínači hadov, cvičené opice, akrobati, hltači ohňa a omnoho viac. Večer sa námestie mení na reštauráciu pod holým nebom, kde vás budú lákať orientálne pochúťky, ale aj francúzsku, španielsku alebo taliansku kuchyňa. 

Marakéš ukrýva mnoho zaujímavých miest. Jedným takým je palác Bahia, ktorý dal postaviť veľkovezír Ba Ahmed pre svoju manželku Bahiu za to, že mu porodila syna. Palác je nádherne zdobený a jeho súčasťou sú tiež izby, ktoré obývali konkubíny. 

Záhrady Majorelle sú skutočnou pastvou pre oči. Nachádza sa tu plno drevín a vzácnych kvetov z rôznych kútov sveta. Nesú pomenovanie po francúzskom maliarovi, Jacques Majorell, ktorý sa v Maroku usadil. 

Letenky do Marakéša z Bratislavy nájdete tu:

Letenky do Marakéša z Viedne nájdete tu:

letenky Marrákeš