Letenky do Malagy z Viedne za 68 eur

Skvelá správa pre všetkých! Lacné letenky do Malagy začínajú už od 68 eur. Vydajte sa na potulky po slnečnej Andalúzii a Costa del Sol.

Malaga je obľúbenou časťou dovolenkového letoviska Costa del Sol, ktoré sa nachádza v južnej časti Španielska. V okolí sa nachádza pohorie Sierra Nevada, ktoré zabraňuje prenikaniu vlhkého atlantického vzduchu. Práve preto je Malaga jedným z najteplejších miest v Európe. Počas roka je na pobreží Costa del Sol až 325 bezoblačných dní.

Malaga je hlavným centrom pobrežia, kde sa zastavia takmer všetci cestovatelia predtým, ako sa roztrúsia do jednotlivých destinácií. Je to úžasné miesto s množstvom kontrastov. Na jednej strane sa tu nachádzajú typické úzke uličky a historické centrum, na strane druhej sú tu moderné prvky a budovy. V Malage nájdete kilometre dlhých pláží. Tými najnavštevovanejšími sú La Malagueta a La Caleta.

V Malage môžete zažiť pravý andalúzsky večer. Môžete navštíviť niektorú z výborných reštaurácií, vinárne, kaviarne, cukrárne alebo bary.

Najrušnejšou časťou je okolie ulíc GranadaBeatas. O Malage sa hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí. Podniky sú tu otvorené dovtedy, kým sa ľudia neprestanú zabávať.

Pamiatky v Malage

V Malage sa dá veľmi jednoducho orientovať a bude vám stačiť obyčajná mapa alebo jednoduchá navigácia. Medzi obľúbené miesta patrí pevnosť Alcazaba, z ktorej budete mať úžasný výhľad na mesto. Alcazaba je najlepšie zachovalá maurská pevnosť v celom Španielsku.

Ďalšou vyhľadávanou pevnosťou je Castillo de Gibralfaro. Hovorí sa, že práve z tohto miesta je výhľad na mesto najviac impozantný.

Miestna katedrála pochádza zo 16. storočia. Pôvodne mala mať dve veže, ale zostala nedokončená len s jednou. Preto je nazývaná "La Manquita", čiže malá jednoruká dáma.

Asi najviac vyhľadávaným miestom v Malage je Múzeum Pabla Picassa. Malaga je rodiskom tohto velikána a v múzeu nájdete viac ako 285 umelcových diel.

Ak ste aj vy dostali chuť na slnečnú Malagu, nečakajte a rezervujte si tieto skvelé letenky, ktoré začínajú už od 68 eur.

Lacné letenky do Malagy z Viedne nájdete tu:

lacné letenky Malaga