Letenky do Madridu za 33 eur

Mesto kráľov často leží v tieni slávnejšej Barcelony, ale je rovnako krásny a má čo ponúknuť. Dajte mu šancu a nechajte sa prekvapiť. Letenky do Madridu začínajú už od 33 eur. 

Madrid vás pohltí svojou pulzujúcou energiou, ktorú cítiť na každom kroku. Je to dynamické mesto, no napriek tomu tu panuje pokojná atmosféra. Výhodou je, že všetky významné pamiatky sa nachádzajú pomerné blízko seba, takže na prehliadku vám postačí 1-2 dni. 

Hlavnou tepnou a srdcom Madridu je Gran Via. Nájdete tu obchody s luxusnými značkami, reštaurácie a kaviarne. Ak chcete zažiť pravú španielsku atmosféru, navštívte miestny trh. Koná sa každú nedeľu a nájdete ho vo štvrti Lavapiés na ulici Ribera de Curtidores. 

Madrid je tiež mestom umenia a skvostnej architektúry. Ponúka toľko úchvatných miest, že nebudete vedieť, kam sa skôr pozrieť. Za klasickým umením sa vyberte do múzea Prado. Natrafíte tu na diela umelcov, ako Goya alebo Velázquez. Súčasné umenie zase môžete obdivovať v Reina Sofia, kde možno vidieť diela umelcov, ako Dalí, Miró a Picasso.

Letenky do Madridu z Viedne nájdete tu:

letenky Madrid