Letenky do Kolína z Viedne za 30 eur

Kolín nad Rýnom je centrom západného Nemecka a láka turistov z celého sveta svojou krásou a viac ako 2000 ročnou históriou. Letenky do Kolína s odletom z Viedne sú v ponuke od 30 eur. 

Kolín nad Rýnom je štvrté najväčšie mesto Nemecka. Jeho symbolom je Kolínska katedrála, ktorej stavba trvala viac ako šesť storočí a je treťou najvyššou katedrálou na svete. Na katedrále sa nachádza najväčší funkčný zvon, ktorý sa nazýva Peter a váži celých 24 ton. Katedrála je sídlom biskupa a patrí k najviac navštevovaným miestam v Nemecku. 

Kolín je preslávený jednou z najstarších parfumových tovární v Európe, kde si môžete zakúpiť známu kolínsku vodu - Eau de Cologne, ktorá sa tu vyrába. Zakladateľom spoločnosti je Talian Johann Farina, ktorý začal s výrobou kolínskej v dome nachádzajúcom sa v historickom centre mesta pod označením 4711. Ak sa chcete o výrobe kolínskej dozvedieť viac, navštívte múzeum, ktoré sa nachádza na prvom poschodí. 

Kolín je tiež známy ako mesto kostolov, galérií a múzeí, takže si prídu na svoje všetci milovníci umenia a kultúry. Oplatí sa tiež vidieť múzeum čokolády, ktorý je celý venované tejto sladkej pochúťke. Múzeum sa nachádza na Rýnskom prístave a každoročne ho navštívi viac ako 600 000 návštevníkov. 

Letenky do Kolína z Viedne nájdete tu:

Kolín nad Rýnom