Letenky do jordánskeho Ammánu len za 50 eur

Otvorte brány do tajomného sveta zabudnutých miest a pamiatok. Spoznajte Jordánsko! Letenky už za 50 eur s odletom z letiska vo Viedni.

Jordánsko je skutočným kráľovstvom púšte a bohatej histórie. I keď sa púšť môže zdať na prvý pohľad jednotvárna a nudná, v Jordánsku to neplatí. Práve tu sa totiž nachádza najkrajšia časť Arabskej púšte, ktorá sa nazýva Wadi Rum. Piesok na púšti prechádza od ružovej cez červenú až po tehlovú farbu a vytvára impozantnú mozaiku.

Milovníci histórie si v Jordánsku prídu tiež na svoje. Táto krajina ukrýva množstvo historických miest a pamiatok. Stačí sa vybrať do skalného mesta Petra, navštíviť slávnu Citadelu v Ammáne, Jerash, kresťanské mestečko Madaba alebo Ajlun.

Zaujímavosťou je, že v Jordánsku nájdete najnižšie položené miesto na svete. Je ním Mŕtve more, ktoré má až 30-percentný obsah soli, čím je zároveň najslanšie more na svete. More má blahodarné účinky na pokožku a produkuje vzácne bahno.

Letenky do Jordánska a rady na cestu

Do Jordánska si môžete zaletieť cez leteckú spoločnosť Ryanair. Odlet je z letiska vo Viedni a letí sa do hlavného mesta Jordánska - do Ammánu. Letenky začínajú už od 50 eur. Prílet je na Letisko kráľovnej Allie, ktoré leží asi 35 kilometrov od centra mesta. Do Ammánu sa dostanete priamo z letiska buď taxíkom alebo autobusom, ktorý premáva každých 30 - 60 minút.

Víza

Do Jordánska musíte mať víza, ktoré úplne jednoducho vybavíte priamo na letisku po prílete. Najlepšou alternatívou je zakúpiť si tzv. Jordan Pass, v cene ktorého máte zahrnuté víza, vstup do Petry a tiež do ostatných asi 40 pamiatok v rámci programu.

Letenky Viedeň - Ammán (Jordánsko) a späť nájdete tu:

letenky jordánsko