Letenky do Dublinu na konci leta za 61 eur

Zelená príroda, škriatkovia a tradičné írske krčmičky. Objavte úžasné Írsko. Letenky do Dublinu s odletom z Bratislavy teraz už za 61 eur.

Dublin je obľúbenou zastávkou mnohých turistov a je ideálnou voľbou, ak sa chystáte podniknúť krátky trip do niektorého z európskych miest. A prečo by ste mali Dublin navštíviť? Toto nádherné mesto je opradené mnohými príbehmi a vikingskými mystikmi. Ponúka nádhernú prírodu, tradičné írske krčmičky a chutné čierne pivo. Íri sú narozdiel od Britov známi svojimi vtípkami a dobrou náladou a to aj napriek pochmúrnemu počasiu. Ostrov je totiž zelený vďaka častým zrážkam.

Dublin je preslávený početnými hradmi a pevnosťami. Jeden z najvýznamnejších symbolov mesta je katedrála Christ Church alebo Áras an Uachtaráin, kde sídli prezident.

Zaujímavá je i pevnosť Kilmainham Gaol, ktorá sa stala symbolom boja za nezávislosť. Všetko o príprave najznámejšieho írskeho moku, čierneho piva, sa dozviete v Guinness Storehouse & St James' Gate Brewery.

Národné múzeum je ďalšou obľúbenou zastávkou pre turistov. Nájdete tu exponáty z doby bronzovej a železnej, zlatej éry Vikingov a autentické ukážky keltského umenia.

Za zhliadnutie stoja Skalnaté útesy - Cliffs of Moher, ktoré sa vypínajú do výšky až 214 metrov nad Atlantickým oceánom. Skalnaté útesy lemujú takmer osem kilometrov pobrežia.

Letenky do Dublinu z Bratislavy nájdete tu:

lacné letenky dublin