Letenky do Bruselu z Bratislavy za 39 eur

Poďte sa s nami zatúlať v uliciach Bruselu. "Hlavné mesto Európy", ako sa Brusel často označuje, je zaujímavé mesto s úžasnou atmosférou. Letenky priamo z letiska v Bratislave teraz kúpite už za 39 eur.

Brusel je najmä kultúrne a politické mesto. Neoficiálne získal prívlastok "hlavné mesto Európy", keďže je sídlom NATO a niektorých významných inštitúcií Európske únie. Tvorí ho pestrá kombinácia jazykov a národností, o čom svedčí aj skutočnosť, že len samotný názov mesta má hneď štyri podoby a to Bruxelles, Brussel, Brussels alebo Brüssel.

Brusel je plný zelene, mestských parkov, historických pamiatok a tiež luxusných značiek. Často sa o ňom hovorí i ako o "menšej sestre Paríža".

Jedným z poznávacích symbolov mesta je Atomium, ktoré vzniklo pri príležitosti EXPO v roku 1958.

Ak by ste chceli prejsť Európu za pár hodín, v Bruseli to nie je problém. Park miniatúr ponúka 35 zmenšených modelov najvýznamnejších európskych pamiatok ako Big Ben, gondoly v Benátkach, Berlínsky múr a mnoho ďalších.

Srdcom Bruselu je historické centrum Grote Markt. Dominantou námestia je gotická radnica pochádzajúca z 15. storočia, ktorej veža siaha až do výšky 96 metrov. Na veži sa nachádza socha Michaela, ktorý je patrónom Bruselu. Nádhernou súčasťou námestia je Tapis Fleurs, čiže kvetinový koberec, ktorý sa vymieňa každé dva roky.

V súvislosti s Bruselom nemôžeme zabudnúť na jednu z jeho najznámejších atrakcií, ktorou je socha cikajúceho chlapca - Manneken pis. Socha je súčasťou fontány, ktorá sa nachádza v nenápadnej uličke.

Brusel je potešením aj pre všetkých maškrtníkov. Je domovom tej najkvalitnejšej čokolády a robia tu úžasné waffle.

Letenky do Bruselu z Bratislavy nájdete tu:

letenky brusel