Letenky do Bologne z Bratislavy za 25 eur

Bologna je jedno z najkrajších miest Talianska a teraz je dostupná už za 25 eur. Letenky za túto cenu kúpite na september a október, kedy je tento región obzvlášť kúzelný. 

V cene letenky je zahrnutá malá príručná batožina. Za príplatok si sebou môžete vziať klasickú príručnú batožinu  s rozmermi 55x40x20 cm do 10 kg. 

Bologna ponúka veľký kus histórie, farebné uličky, pútavé pamiatky a romantické arkády. V Taliansku je známa hneď pod troma menami. Domáci ju prezývajú La rossa  (červená) pre jej budovy v charakteristickej červenej farbe. Prezývku La dotta (vzdelaná) si zase vyslúžila pre najstaršiu univerzitu sveta, na ktorej študoval i slávny Umberto Eco. A známa je i ako La grassa (tučná) pre jej tradičnú gastronómiu. 

Bologna je mestom, kde rozhodne nepotrebujete dáždnik. Mesto pretkáva sieť arkád, ktorá je najväčšia na svete. Nachádza sa ich tu až 666 o dĺžke 35 km. Najväčšou arkádou je Portico of San Luca. Arkády poskytujú svojim návštevníkom ochranu za nepriaznivého počasia, takže sa nemusíte báť, ak vás počas prechádzky mestom zastihne dážď.

Obľúbenou atrakciou sú stredoveké veže Asinelli a Grisanda. Sú dva a sú šikmé. Stali sa akýmsi symbolom mesta a dodávajú mu šarmantný vzhľad. Veže v minulosti poslúžili ako inšpirácia pri stavbe už neexistujúcich dvojičiek v New Yorku. 

Letenky do Bologne z Bratislavy a späť nájdete tu:

letenky bologna