Letenky do Bergenu z Budapešti od 56 eur

Čaká na vás rozprávkový Bergen v Nórsku, ktorý teraz môžete zažiť s letenkami už za 56 eur. Odlet je z letiska v Budapešti. Poponáhľajte sa a vyberte si váš termín.

Bergen je druhé najväčšie mesto Nórska a nachádza sa na jeho pobreží. Pastelové domčeky odrážajúce sa na hladine v prístave mu dodávajú očarujúcu atmosféru. Bergen je vstupnou bránou do sveta fjordov. V miestnom prístave kotvia obrovské výletné lode, ktorými sa môžete dostať na prehliadku fjordov. Lístok vás bude stáť približne niekoľko stoviek eur.

Prehliadku mesta stihnete za 2 - 3 hodinky. Medzi tie najzaujímavejšie miesta patrí určite Bergenský fjord, kde sa nachádzajú typické rozprávkové severské domčeky. Na turistiku si zájdite do miestnych kopcov, ktoré obklopujú mesto. Spolu ich je 7 a tým najviac obľúbeným je Fløyen (320 m). Na jeho vrchol vás vyvezie zubačka, ale môžete sa vybrať i pešo, čo trvá asi hodinku. O niečo vyšší je neďaleký kopec Ulriken (643 m), z ktorého budete mať tiež krásny výhľad.

Ak ste milovníkmi vodopádov, Bergen bude pre vás raj na zemi. Vodopády sa tu nachádzajú takmer na každom kroku a to len kúsok kúsok od hlavnej cesty. Najkrajšie vodopády sú Steinsdalsfossen (76 km od Bergenu), Tvindefossen (114 km od Bergenu) a Skjervsfossen (119 km od Bergenu).

Ubytovanie v Bergene

Bergen patrí medzi drahé mestá a ubytovanie nie je výnimkou. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí približne 40 až 50 eur na osobu. Výborne tu funguje Couchsurfing, čo je obľúbený systém hosťovania cestovateľov doma a to úplne zadarmo.

Letenky Bergen

Letenky za skvelé ceny do Bergenu sú v ponuke práve teraz a to už za 56 eur. Odlet je z letiska v Budapešti a lety prevádzkuje spoločnosť Wizz Air.

Akciové letenky do Bergenu nájdete tu:

lacné letenky bergen