Letenky do Barcelony z Budapešti od 57 eur

Barcelona je nádherná i v zime. Vydajte sa po stopách slávneho Gaudího a zažite pravú španielsku atmosféru. Spiatočné Letenky do Barcelony z Budapešti sú teraz v ponuke od 57 eur.

Barcelona je považovaná za "katalánsky poklad" a toto pomenovanie je právom patrí. Bude vás zvádzať svojou jedinečnou energiou, ktorá pulzuje všade, kde sa len pozriete. Barcelona má čo ponúknuť počas sezóny, ale je rovnako krásna i v zime. Vynikajúce jedlo, historické pamiatka a oveľa viac.

K Barcelone neodmysliteľne patria jej obyvatelia, ktorí pridávajú na výnimočnosti tohto miesta. Sú nositeľmi pravého španielskeho temperamentu a dokážu sa tešiť a oslavovať život ako nikde inde na svete. V uliciach mesta sa to hemží nadanými umelcami, ktorý tu nachádzajú nekonečnú inšpiráciu.

Samostatnú kapitolu Barcelony tvorí tunajšia gastronómia. Najznámejšie pochúťky, ktoré pohladia chuťové poháriky, sú paelle, sušená šunka Jamon Serrano, tortillas a nápoj horúcich nocí - sangria.

Čo navštíviť v Barcelone

Sagrada Família (Chrám svätej rodiny) je určite najznámejšou pamiatkou Barcelony a životným dielom umelca Antonia Gaudího.

Gaudího rukopis možno vidieť na viacerých miestach Barcelony, ako je napríklad secesný dom - Casa Batlló, ktorý patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Charakteristický je nádherne zdobenou fasádou, na ktorej sa nachádzajú balkóny v tvare lebiek a nezvyčajné komíny na streche.

Ďalším predstaviteľom Gadího umenia je Park Güell (Guellov park) umiestnený na kopci, z ktorého je úžasná vyhliadka na Barcelonu.

Skvostom mesta je Katedrála svätého kríža a svätej Eulálie, ktorá je zároveň patrónkou Barcelony.

Za návštevu iste stojí múzeum najslávnejšieho maliara - Pabla Picassa.

Fanúšikovia futbalu by nemali vynechať návštevu Nou Camp, čo je štadión miestneho futbalového klubu FC Barcelona.

Letenky do Barcelony z Budapešti nájdete tu:

letenky do Barcelony z Budapešti