Letenky do Atén z Bratislavy za 70 eur

Navštívte slávnu Akropolu a ďalšie známe pamiatky v Grécku. Letenky v novom roku sú v ponuke za 70 eur s odletom z letiska v Bratislave.

Atény sa oplatí navštíviť či už na krátky eurovíkend alebo na dlhšiu dovolenku. Sú plné slnka, historických pamiatok, skvelého miestneho jedla a i preto sú obľúbenou destináciou mnohých turistov.

Slávna Akropola je pre Grékov doslova posvätným miestom. Ročne ju navštívi viac ako 2 milióny turistov z rôznych kútov sveta. Na tomto mieste údajne žili ľudia už pred 5000 rokmi. Aténska akropola sa rozprestiera na kopci a okrem toho, že bola náboženským centrom, bola tiež prirodzeným opevnením Atén. Dodnes sa zachovali zvyšky tohto opevnenia, i keď hradby už ani zďaleka nie sú také vysoké a dlhé ako v minulosti. Dominantou Akropoly je Partheon, chrám z bieleho mramoru postavený bohyni Atény. Nachádza sa tu tiež socha bohyne, ktorá je vysoká až 12 metrov, je zo zlata a slonoviny.

Navštíviť Atény bez ochutnávky pravého gréckeho gyrosu? To by bol hriech. Najlepší gyros robia v stánkoch vo štvrti Monastiraki.

Priamo pod Akropolou si môžete oddýchnuť v útulných kaviarňach, odkiaľ budete mať skvelý výhľad.

Rozmanitú ponuku všetkého možného nájdete na veľkej tržnici v Aténach. Ryby, plody mora, ovocie, zelenia a tie najchutnejšie plody Stredomoria.

K moru sa dostanete jednoducho metrom a to len za pár eur. Cestou si môžete vychutnať nádhernú panorámu Atén. Najobľúbenejšia pláž Atén sa nachádza v oblasti Kavouri-Vouliagmeni.

Ak ste aj vy dostali chuť na spoznávací výlet po Aténach, nečakajte a rezervujte si letenky.

Letenky do Atén nájdete tu:

letenky atény