Letenka z Bratislavy do Bologne už za 46 eur

Bologna je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska a hlavné mesto gastronómie. Ponúka obrovský kus histórie a miesta, ktoré stoja za videnie. Navštívte Bolognu práve teraz. V ponuke sú letenky už za 46 eur.

Bologna leží v jednom z ekonomicky najvyspelejších regiónov Talianska a zároveň patrí k najbohatším mestám. Má bohatú históriu a je domovom najstaršej univerzity sveta, na ktorej študoval i Umberto Eco. Vďaka tomu si vyslúžila prezývku La Dotta, čo znamená vzdelaná. Tu však jej prívlastky nekončia. Často sa prezýva i La Rossa (červená), pretože časť historických budov v meste je postavených z červenej tehly. La Grassa (tlstá) je zase pomenovanie, ktoré si Bologna vyslúžila pre vynikajúcu bolonskú kuchyňu, ktorú tvoria hlavne krémové omáčky a mäso.

380-tisícové mesto je vynikajúcou voľbou, ak sa chcete niekam vybrať na predĺžený víkend alebo plánujete krátky pobyt. Bologna je jedným z mála miest, v ktorých sa nemusíte obávať počasia. Až 45 kilometrov ulíc je ukrytých pod historickými arkádami, ktoré vás ochránia pred prípadným dažďom. Môžete si tak nerušene užívať prechádzky v historickom centre alebo nákupy v miestnych butikoch.

Centrom všetkého diania je hlavná tepna Via Indipendenza, ktorá je plná ľudí. Ulicou sa dostanete až na námestie Piazza Maggiore, na ktorom stojí Basilica San Petronio. Bazilika je piatym najväčším kostolom sveta a keďže je nedokončená, svojou fasádou nezapadá do typického koloritu Bologne. Na kráse jej to však rozhodne neuberá. Medzi najviac frekventované miesta Bologne patrí Neptúnova fontána. Socha Neptúna drží trojzubec, ktorý si pre svoje logo zvolila i automobilka Maserati, ktorej domovom je práve Bologna.

Bologna vás bude zvádzať svojimi vôňami a chuťami. Gastronomickým lákadlom sú najmä jedlá, ktorých rodiskom je práve Bologna. Sú to bolonské špagety, lasagne, tagliatelle al ragú, tortellini alebo mortadella.

Ak ste práve dostali chuť navštíviť Bolognu, skočte si po letenky, ktoré sú v ponuke už za 46 eur. Letí sa z letiska Bratislava a let trvá niečo vyše hodinky.

Letenky do Bologne z Bratislavy nájdete tu:

letenky bologna