Letenka na Nový Zéland za parádnych 549 eur

Ak patríte medzi fanúšikov Pána prsteňov alebo ste milovníkmi krásnych prírodných scenérií, Nový Zéland je pre vás to pravé. Letenky na Nový Zéland z Frankfurtu sú v ponuke iba za 549 eur s aerolinkou China Eastern Airlines. To sa naozaj oplatí.

Nájsť letenky na Nový Zéland za výhodné ceny vôbec nie je jednoduché. Väčšinou patria medzi tie drahšie. Tieto letenky sú však za neuveriteľných 549 eur s odletom z Frankfurtu. Poponáhľajte sa a rezervujte si ich čím skôr. Nový Zéland čaká na vás.

Ostrov sa delí na Severný a Južný ostrov a patrí k nemu i viacero menších ostrovov v juhozápadnej časti Tichého oceánu.

Nový Zéland je snom väčšiny cestovateľov a jazdí sa sem kvôli očarujúcej prírode, ktorá predstavuje raj na zemi. Je ideálnou dovolenkou najmä pre tých, ktorí majú radi turistiku. Je tu mierne podnebie s množstvom zrážok, vďaka relatívnej izolovanosti sa tu vytvoril jedinečný ekosystém. Stretnete tu zaujímavé vtáky - kakapo, kiwi, papagáje, tučniaky, ale tiež tulene, uškatce, delfíny a veľryby. Nežijú tu hady, ale v mori môžete naraziť na nebezpečné medúzy.

Nachádza sa tu množstvo prírodných rezervácií. Z jednej strany sa rozprestiera členité pobrežie, hory s nikdy netopiacim snehom. Na druhej strane sú zase zelené kopce s množstvom oviec, sopky, jaskyn, termále gejzíry. Vďaka rozmanitej prírode sa ostrov stal obľúbeným dejiskom mnohých filmov, ako napríklad Pán Prsteňov.

Na Novom Zélande žijú pôvodní obyvatelia Maori v harmónii s europskými prisťahovalcami. Väčšina obyvateľov sa živí chovom oviec a dobytka a všetok život sa sústredí okolo hlavného mesta - Auckland.

Čo treba vidieť na Novom Zélande?

Foxov ľadovec je pre mnohých zážitkom číslo jeden. Výstup trvá 2 - 3 hodiny a počas cesty je toho k videniu naozaj mnoho - ľadovcové brány, gejzíry, vodopády. So šikovným sprievodcom môžete preskúmať i ľadovcové jaskyne a iné netradičné miesta.

Ak máte radi Pána prsteňov, urobte si výlet do Hobitova. V nádhernej zelenej scenérii regiónu Waikato sa nachádza až 37 hobitích hôr, ktoré boli postavené počas nakrúcania známej trilógie.

Labyrínt jaskýň Waitomo ukrýva skutočne nevšedný úkaz. Vápancové steny jaskyne sú pokryté červami Arachnocampa Luminosa, ktoré svitia v jaskyni fosforeskujúcimi svetielkami. Budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v Avatare.

V národnom parku Tongariro nájdete rozmanitú prírodu rozkladajúcu sa na ploche 80 000 hektárov. Nachádzajú sa tu alpské lúky, horúce pramene a najväčšie sopky na Novom Zélande.

Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí fjord Milford Sound, najdlhší ľadovec Nového Zélandu - Tasmanov ľadovec, Zátoka ostrovov, ktorú tvorí viac ako 144 ostrovov alebo sopka Taranaki.

Letenky na Nový Zéland nájdete tu:

letenky Nový Zéland