Letenka do Berlína z Budapešti už za 36 eur

Navštívte jarný Berlín, ktorý je plný histórie a skvelých ľudí. Letenky do Berlína s odletom z Budapešti sú teraz už za 36 eur.

Berlín je mesto plné kontrastov. Na jednej strane je to jeho neslávna história, na strane druhej je dnešný Berlín veľmi liberálny a je významným centrom umenia a kultúry. Mnoho turistov toto mesto miluje obzvlášť pre jeho uvoľnenú atmosféru. Obľúbený je najmä medzi mladými ľuďmi, ktorí sa sem radi vracajú.

Najznámejšou pamiatkou Berlína je Berlínsky múr, ktorý rozdeľoval mesto do roku 1989. Kedysi bol tŕňom v oku, dnes je vyhľadváná a umením zveľaďovaná pamiatka. East Side Gallery je najdlhší zachovaný úsek Berlínskeho múru, ktorý je dlhý 1316 metrov. Nachádzajú sa tu stánky so suvenírmi tejto pamiatky.

Najväčším námestím Berlína a centrom všetkého diania je Alexanderplatz. Dokonalý výhľad na Berlín si môžete dopriať z veže Fernsehturm. V tesnej blízkosti sa centra sa nachádzajú všetky ostatné významné pamiatky, na ktorých návštevu vám bude stačiť jeden deň. Môžete si pozrieť Berlínsku katedrálu, Štátnu operu, Národnú galériu a múzeum NDR. Medzi ďalšie známe miesta patrí Brandenburská brána a budova Ríšskeho snemu. Dostanete sa sem ulicou Unter den Linden (Pod lipami). Je lemovaná významnými budovami a je pomenovaná podľa lipových stromov, ktoré ju lemujú.

V Berlíne sa nachádza množstvo zelene a parkov, v ktorých si môžete dopriať oddych. Najznámejší park je Tiergarten, ale za návštevu určite stojí aj Volkspark Friedrichshain s krásnym jazerom.

Túlanie sa Berlínom možete zakončiť pri Víťaznom stĺpe, ktorý je pamiatkou na zjednotenie Nemecka. No a aký by to bol Berlín bez tradičných klobások a pravého nemeckého piva.

Lacné letenky do Berlína z Budapešti nájdete tu:

lacné letenky Berlín