Lacné letenky Madrid od 100 eur

Madrid, nazývaný i mesto kráľov, je o niečo menej slávny ako Barcelona, avšak rovnako krásny. Teraz je ten správny čas spoznať jeho veľkoleposť. V ponuke sú totiž lacné akciové letenky od 100 eur s odletom z letiska Bratislava.

Spoznajte Madrid

Spoznávať Madrid je rovnako vzrušujúce, ako sledovať futbalový zápas Real MadridFC Barcelona. Keďže Madrid nemá prístup k moru ani pláže, častokrát leží v tieni slávnejšej Barcelony. Hovorí sa však o ňom, že je oveľa otvorenejší a priateľskejší ako vážnejšia Barcelona.

Madrid bez pochýb patrí medzi najkrajšie miesta Európy. Nachádza sa v srdci Španielska, v oblasti Kastília. Žije tu viac ako 3 milióny obyvateľov. Symbolom mesta je medveď, ktorý sa opiera o strom madroňo, pretože v meste bolo kedysi mnoho medveďov.

Najstaršia časť mesta sa nazýva Rakúsky Madrid a pochádza z čias Habsburgovcov, ktorí tu vládli v 16. - 17. storočí.

Kráľovský palác (Palacio Real) je najstaršia budova v meste a zároveň sídlo španielskeho kráľa. Palác má 2800 izieb a prešiel rozsiahlou rekonštrukciou po silnom požiari v roku 1734. Renovácia prebiehala celých 26 rokov.

Gran Via, najväčšia dopravná tepna, poteši turistov svojimi obchodíkmi a tiež dobrými hotelmi.

Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Miesto, kde sa kedysi konali popavy, neskôr tu bolo trhovisko a tiež sa tu organizovali byčie zápasy. Podľa mnohých turistov ide o najkrajšie námestie v Madride.

Španielski králi si potrpeli na zeleň, o čom svedčia i nádherné parky a záhrady v Madride.

Madrid je miestom, ktoré by ste určite mali zažiť. Najlepší čas je vtedy, keď sú v ponuke akciové letenky za výhodné ceny.

Lacné letenky do Madridu z Bratislavy:

lacné letenky Madrid