Lacné letenky do Osla od 33 eur

Super lacné letenky do Nórska práve teraz ponúka Ryanair. Odlet je z poľského letiska Katowice, kde sa dá pohodlne a jednoducho prepraviť z Bratislavy. Nečakajte, letenky sa rýchlo míňajú.

Ako cestovať z Bratislavy do Osla

Ryanair ponúka letenky do Osla s odletom z poľského letiska Katowice. Dostať sa do Katowíc nie je žiadna veda, pravidelne tam premáva Polski bus priamo z bratislavskej stanice Mlynské Nivy. Cesta autobusom tam a späť vás vyjde približne na 25 eur.

Spoznávame Oslo

Oslo je hlavným mestom Nórska a patrí medzi najdrahšie mestá na svete, čo potvrdia aj mnohé osobné skúsenosti. Napriek tomu, ak trochu hľadáte, dá sa tu ubytovať za rozumnú cenu.

Oslo je známe tým, že sa tu odovzdávajú Nobelove ceny miery, ale tiež svojimi pamiatkami a modernými budovami akou je napríklad budova opery.

Kultúra Osla je založená najmä na parkoch, športe a prírode. Obľúbenou aktivitou vo voľnom čase sú jednorázové grily a prechádzky. Prekrásne jazerá obklopujú celé mesto, ako je napr. Sognsvann, alebo ostrovček v Oslofjorde. Ľahko sa na ne dostanete na lodi, ktoré súčasťou mestskej hromadnej dopravy.

Veľmi populárne sú tiež kempingy a stanovanie v Nórsku je povolené takmer na všetkých miestach, dokonca i na súkromných pozemkoch.

Veľa vecí tu je zadarmo. Napríklad v nedeľu majú všetky štátne múzeá voľný vstup a ďalšie majú vstupy pre študentov zadarmo. Vstup do národnej galérie je tiež zadarmo. Môžete tu obdivovať pamiatky Picassa, Moneta, Muncha alebo Van Gogha. Navštívte i park Frogner, kde sa nachádzajú úžasné sochy od jedného z najslávnejších nórskych sochárov Gustava Vigelanda.

Oslo je zaujímavé i tým, že sa tu organizuje mnoho akcií, samozrejme, všetky sú zadarmo. Napríklad svetový rekord v jedení národného jedla Fårikål, etno festival, alebo Národný deň, kedy je v uliciach plno ľudí.

I keď je Oslo drahé mesto, nájde sa tu aj veľa možností lacnej zábavy, objavovať krásne miesta, obdivovať umelecké skvosty a ak je pekné počasie, okúpať sa v Severnom mori.

Lacné letenky Krakow - Oslo:

lacné letenky Oslo