Lacné letenky do Atén už za 47 eur

Veľkolepá Akropola, historické pamiatky a vynikajúca grécka kuchyňa. To sú Atény, jedna z najobľúbenejších turistických destinácií. Letenky do Atén z letiska v Bratislave teraz len za 47 eur.

Akropola je symbolom a pýchou Grécka a Gréci ju považujú za posvätné miesto. Ročne sem zavíta viac ako 2 milióny turistov. Táto majestátna stavba sa rozprestiera na kopci a ľudia tu žili už pred 5000 rokmi. Napriek tomu, že väčšia časť hradieb je zničená, zvyšky opevnenia sa zachovali dodnes. Súčasťou Akropoly je zachovaný chrám z bieleho mramoru zasvätený bohyni Aténe - Pantheon. Nachádza sa tu 12 metrov vysoká socha bohyne, ktorá je zdobená zlatom a slonovinou.

V blízkosti Akropoly si môžete oddýchnuť v útulných kaviarňach, z ktorých budete mať nádherný výhľad na Atény. Ak sa chcete okúpať v mori, môžete navštíviť pláž v oblasti Kavouri-Vouliagmeni, ktorá patrí k tým najobľúbenejším.

Grécka kuchyňa je vychýrená a bol by hriech neochutnať miestne chuťovky. Najlepší gyros vám pripravia v stánkoch vo štvrti Monastiraki. Kúpite tu tiež čerstvé ryby, ovocie alebo zeleninu a veľa ďalšieho.

Nenechajte si ujsť tieto skvelé letenky do Atén priamo z Bratislavy, ktoré vám prináša Ryanair.

Letenky do Atén z Bratislavy nájdete tu:

letenky atény