Akciové letenky do Edinburghu od 72 eur

Navštívte Škótsku krásku s letenkami už od 72 eur. Výborný nočný život, historické uličky a miesta rozprávajúce starodávne príbehy. To je Edinburgh.

Mnohým sa v spojitosti s Edinburghom a vlastne i celým Škótskom vybavia tradičné gajdy alebo pestré kilty. Edinburgh je už od 15-teho storočia hlavným mestom Škótska, ležiacim na pobreží Severnéhom mora, v zálive Firth of Forth. Je známy svojim majestátnym zámkom, zelenými parkami alebo skvelými festivalmi.

Edinburg, nazývaný i “Atény severu¨ je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Pre mnohých je to najkrajšie mesto sveta, ktoré vás očarí svojou príjemnou atmosférou a jedinečnou históriou. V porovnaní s vážnymi Angličanmi sú Škóti priateľskejší a srdečnejší.

Dominantou mesta je je mohutný zámok rozprestiarajúci sa na skale. Narodil sa tu Jakub VI., ktorý bol kráľom Škótska a neskôr i celého Anglicka. Sú tu uchované korunovačné klenoty a často sa tu konajú zaujímavé akcie a prehliadky.

Pre deti bude zaujímavým zážitkom návšteva Múzea detstva, kde nájdete veľkú zbierku starých hračiek, ktoré sa už vytratili z dnešného detského sveta. V blízkosti paláca Holyroodhouse je unikátna expozícia so špeciálnymi efektami, ktorá zobrazuje napríklad vývoj Zeme od veľkého tresku až dodnes - Our Dynamic Earth.

Vyhliadku na Edinburgh si môžete dopriať z výšky kopca Arthur’s Seat alebo Calton Hill.

Historické centrum mesta sa delí na dve časti - Staré a Nové mesto, ktoré sú od seba oddelené zeleným parkom. Počas slnečných dní si tu turisti radi doprajú oddych a relax v tráve.

Lacné letenky Bratislava - Edinburgh nájdete tu:

lacné letenky Edinburgh